« Rujan 2017 »

Ukupno: 207802

RIJEKA SJEĆANJA – PROSLAVA 54. DANA OSNOVNE ŠKOLE EUGEN KUMIČIĆ U RIJECI
Autor: Mirjana Troskot, 31. 3. 2017.

U četvrtak, 30. ožujka 2017. godine proslavom 54. Dana škole u Osnovnoj školi Eugen Kumičić u Rijeci uronili smo u riječku prošlost. Školski trogodišnji projekt Rijeka sjećanja, ponosa i snova potaknut je imenovanjem našega grada Rijeke za Europsku prijestolnicu kulture 2020.  Tijekom ove školske godine realiziramo prvi dio projekta - Rijeka sjećanja, kojim pridonosimo učenikovu osobnomu doživljaju i razumijevanju prošlosti grada Rijeke – razvijamo poštovanje i ljubav prema zavičaju, narodu i jeziku, ali i spoznavanje pripadnosti europskoj civilizaciji i kulturi, usvajanje općeljudskih vrijednosti koje su temelj i Europske unije – multikulturalnost, raznolikost, poštivanje različitosti, otvorenost za dijalog i suradnju – stoga je i ova priredba osmišljena u tome duhu. Vjerujemo da smo različitim vrstama izričaja uspjeli predočiti burnu riječku prošlost, ali i poneku riječku legendu i osobitost. Rijeka je grad svih onih koji se osjećaju Riječanima te se nadamo da smo i publiku, goste  i izvođače potakli da se tako osjećaju, da ga istražuju i otkrivaju.

Više slika pogledajte u fotogaleriji!